Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

КАПЕЛЮШОК

Дата публікації: 22.08.2011   Кількість переглядів: 145688

Що допомагає досягнути приголомшливого успіху - підкорити серце чоловіка?

Що робить звичайну  жінку загадковою?

Відповіді на ці запитання знає кожна жінка, яка хоч раз одягала такий ефектний аксесуар -

КАПЕЛЮШОК

Засобом для завоювання серця чоловіка капелюшок став у ХІХ столітті. Капелюшок (з нім. Schlappe) - це головний убір, що зберігає форму. Капелюх завжди був в центрі загальної уваги через витіюватість форм і свою конструкцію. З великими чи маленькими полями, прикрашені квітами чи без них - фасони жіночих капелюшків постійно змінювались. Спільним елементом для кожної були мантоньєрки - зав'язки під підборіддям, виготовлені з шовкових стрічок. В середині ХІХ століття прийшла мода на оригінльні фасони. Усе залежало від фантазії майстра. Рюші, мереживо, живі і штучні квіти - цим прикрашались капелюшки, в яких дами йшли на прогулянку.

ПОХОДЖЕННЯ КАПЕЛЮШКА

Історія виникнення  починається з Єгипту, де у Фівах на стіні гробниці намальований чоловік в головному солом'яному уборі. Греки прикривали голову тільки  у подорожах. У ті часи капелюхи були атрибутом знатного прошарку і символом могутності. У давньому Єгипті велике покривало зі смугастої тканини був привілеєм фараонів, інші, окрім рабів, користувались перуками. В епоху Середньовіччя головні убори стали предметом розкоші. Їх почали прикрашати пір'ям, пухом, хутром, стрічками і коштовним камінням. Один із класичних уборів - берет з'явився приблизно в 400 році до н. е. Тоді його носили мисливці і селяни, а потім він став популярним в колі музикантів і художників. До цього часу берет асоціюється з богемним середовищем. Жінкам, відповідно до церковної доктрини, належало ходити з покритою головою протягом всього дня. Ця форма зберігалась до середини XIX століття. В кінці  Середньовіччя капелюх став найважливішим аксесуаром, який було прийнято демонструвати. Це був період, коли одяг владних людей, впевнених у своїх перевагах над іншими і які не боялись критики, став відверто сексуальним. У XIV-XV століттях моду на капелюхи диктувала Франція. В Росії заміжні жінки носили «кокошники», в Україні - очіпки. XIX століття - епоха відродження капелюха. У цей час жодна дівчина,  зріла дама чи  дитина без капелюха не вийшла б на вулицю.

cap05Модистки

Декоративна надмірність ХІХ ст., уподібнення стилям минулих епох пояснюються не тільки витіюватістю моди, а й технічно-індустріальним прогресом в галузі текстилю. Індустрія капелюшної справи почала обслуговувати не тільки знать, а й усе населення міста. Однак особливістю цього ремесла є те, що сам процес виготовлення капелюшка неможливо механізувати. Це завжди не просто ручна робота, а мистецтво. Образ модистки - майстрині, що створює капелюшок, став дуже популярним. Це наблизило модисток до дам з вищих верств населення.

ХХ століття і капелюшок

Цей час, зробивши переворот у жіночій моді, так і не зміг позбутися капелюшка. Мода на капелюх то згасає, то знову спалахує, прокладаючи свій шлях у XXI століття. Сьогодні капелюшок - більш святковий, вечірній аксесуар для світських дам. Цікаве звучання капелюшкові надала ведуча телепередачі «Світські хроніки» Катерина Осадча. Здається, телеглядачі передачі щоразу запитують себе: «А в якому капелюшку Катя Осадча з'явиться в ефірі сьогодні?»

Мода на весільний капелюшок

Весільний капелюшок - тренд сезону 2011 року. Його власниця сприйметься як неординарна, яскрава, стильна особа. Зазвичай наречені поєднують капелюшок з фатою. Дуже популярний останнім часом образ нареченої в стилі ретро, в якому провідне місце посідає саме капелюшок.

 

cap02 Поради при виборі весільного капелюшка

1

 Підбираючи капелюшок, потрібно враховувати зріст дівчини. Високим дівчатам більше пасують широкі і плоскі капелюхи, а невисоким, навпаки, вищі, більш видовжені моделі.

2

 Нареченим з пишними формами варто вибирати скромний, не розцяцькований, простий капелюшок.

3

 Чим старша жінка, тим  менше на її капелюсі повинно бути каменів, кристалів та інших елементів декору.

4

 Варто враховувати і особливості обличчя: якщо підборіддя широке, то краще підійде капелюх з полями, загнутими вгору; дівчатам з виразними рисами фахівці рекомендують капелюх, вигнутий спереду і з вигнутим полем з одного боку. Такий капелюх варто кріпити трішки набік, щоб додати загадковості;

5

 Капелюшок підбирають до весільної сукні. Теоретично капелюхи пасують до прямих силуетів, що облягають. А також до фасону «рибка», до коротких суконь.

 

Микола Винник

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст