Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Дівчинка-принцеса: позитивне явище чи синдром

Дата публікації: 12.03.2014   Кількість переглядів: 42920

дівчинка-принцесаБатьки часто називають своїх дітей принцами і принцесами. Тому що люблять їх понад усе і готові служити своїм чадам до останнього подиху. Принцеси бувають різні: примхливі й розпещені, добрі і скромні. Те, що наші діти для нас найкращі, – не секрет, але як виховати дітей, щоб інші їх називали принцами і принцесами?

Можна називати дитину принцесою, а можна виховати в ній «синдром принцеси». Психологи зазначають, що дівчатка з «синдромом принцеси» перетворюються на нестерпних дорослих.

Він  розвивається у багатьох маленьких дівчаток під впливом мультфільмів та казок. Ось тут привід для занепокоєння батьків. Таку думку висловила психолог Джин Твендж на сторінках книги «Епідемія нарцисизму: життя в столітті постійних вимог».

дівчинка-принцесаЗароджується цей синдром досить непомітно: під захоплені «ахи» і «охи» батьків і друзів маленькі дівчатка отримують у подарунок книги та відеофільми про Попелюшку, Білосніжку, Сплячу красуню, Русалоньку та інших казкових персонажів, а також одяг та біжутерію, в яких вони почуваються «на найвищому рівні». Проблема в тому, зазначає психолог, що в міру дорослішання у багатьох зберігається постійна потреба в обожнюванні з боку інших і потяг до безмірних витрат.

 

Постійне бажання одержувати все найкраще обертається не тільки серйозними фінансовими проблемами, а й напруженими відносинами з близькими.  Оскільки ті, хто страждає на «синдром принцеси», дивляться на всіх зверхньо.

«Якщо дівчинка вважає себе принцесою, то це зовсім не означає, що її батьки виконують в її уяві ролі короля і королеви, – зазначає Твендж. — Швидше, батькам відводиться роль вірних підданих».

 

дівчинка-принцеса

На думку автора дослідження, саме велелюбні батьки першими сприяють виникненню «синдрому принцеси». Свою роль відіграють і інші чинники: укорінений в суспільстві культ знаменитостей, а також гроші на кишенькові витрати, які багато дівчаток і дівчат отримують від батьків.

 


Як вважає Джин Твендж, існують три явні ознаки, за якими можна визначити наявність у дівчат «синдрому принцеси». Це: надмірно підкреслена жіночність; тверде переконання дівчини в тому, що вона «абсолютно унікальна»; і постійне прагнення демонструвати, що саме за нею має залишатися останнє слово.

дівчинка-принцеса«Коли дівчинці 15 років, і всі довкола твердять, що вона виглядає, «як принцеса», це тривожний сигнал, – вважає Твендж. – Виникає питання: коли ж вона подорослішає і відмовиться від дитячих мрій? Та й нерозумно уявляти себе в такому віці принцесою, знаючи, що нею ніколи не станеш. То навіщо ж зволікати із поверненням до реальності?».

 

На питання про те, як же протидіяти «синдрому принцеси», психолог дає радикальну рекомендацію: не допускати умов, за яких він може виникнути, і розпочати хоча б з того, щоб любити дитину не лише серцем, але й розумом. Адже прищеплювати дитині кодекс честі – це завдання батьків. 

Евеліна Шелест

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст