Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Подружжя Моцартів

Дата публікації: 26.03.2010   Кількість переглядів: 90124

Вольфганг Амадей МоцартВін був вундеркіндом і генієм. Невисокий на зріст, блідий, з невиразною зовнішністю. Уся Європа була в захваті від його «небесної музики», яку і сьогодні називають безсмертною. Перебуваючи серед хвали аристократів, фліртуючи з багатьма знатними жінками, Вольфганг Амадей Моцарт одружився з неосвіченою і далекою від музики Констанцією Вебер. У листі до батька Моцарт написав, що Констанція некрасива, але має золоте серце і є чудовою господинею. Хто б міг подумати, що саме з цією жінкою він буде щасливий.

Народився композитор в австрійському місті Зальцбурзі. Уже в 6-річному віці він вразив європейську аристократію концертами, на яких виконував власні твори. Він віртуозно грав на скрипці, органі і клавесині.

Констанція Вебер МоцартЗ дитинства Моцарта оточували жінки. Він насолоджувався фліртом з ними і не раз говорив, що якби йому довелося одружитися з цими жінками, то він мав би їх не менше сотні. В одному зі своїх концертних турне він по-справжньому закохався у 16-літню красуню Алоїзію Вебер. Але батько Моцарта був проти такого шлюбу, оскільки сімейство Веберів посідало значно нижче соціальне становище, ніж сім`я Моцартів. Він наказав синові повернутися додому. Через кілька місяців композитор приїхав до коханої з пропозицією відновити стосунки, але Алоїза на той час вже охолола до хлопця і відмовила йому. У 25-річному віці Вольфганг Амадей Моцарт звернув увагу на молодшу сестру Алоїзії Констанцію. На цей раз в гру включилась мама дівчини. Вона використала усі засоби, щоб втримати Моцарта. Хитра жінка сама поширювала чутки про те, що Моцарт був надто близьким з її донькою, а потім сказала юнакові, що про їхній зв`язок говорять усі і що репутація її Констанції безнадійно зіпсована. Хитра жінка поставила ультиматум і навіть примусила Моцарта підписати шлюбний контракт: якщо він не одружиться з Констанцією, то буде щороку виплачувати їй 300 гульденів. Але Моцарт і не збирався покидати дівчину і згодом таки одружився з нею. Їхній шлюб був вдалим і щасливим. Він тривав дев'ять років і скінчився передчасною смертю композитора. Вони ідеально підходили одне одному. Констанція ніколи не жалілася на безгрошів`я і зазвичай була вагітною і хворою. Вони любили насолоджуватися життям, їхні сімейні гроші просто танули на очах, вони часто дуже щедро приймали гостей. 

Констанція і Амадей МоцартНапружена робота відбирала у Моцарта багато сил. Якщо він куди-небудь їхав, то писав дружині теплі й ніжні листи майже щодня. З цього епістолярії можна зробити висновок, що Моцарт був ідеалом подружньої вірності.

Констанція пережила чоловіка на 50 років. Її другий чоловік, Ніссан, допоміг їй написати першу біографію Моцарта.

Це було розважливе, глибоке кохання геніального композитора і не менш геніальної жінки, яка зробила свого чоловіка щасливим не зовнішньою, а внутрішньою, душевною красою. Їхній шлюб був не ураганом пристрасті, а глибокою, повноводою і чистою річкою, в якій вони дев'ять років купали своє кохання.

Олеся Шелест

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст