Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Жінкам пасують перлини…

Дата публікації: 08.07.2010   Кількість переглядів: 161524

Перли – супутники престижу і багатства. Вони прикрашали корони і скіпетри царів, величний, святковий одяг монархів. Поява перлини на світ – істинне чудо, поєднання божественної гармонії і досконалості. Перлина – найніжніша прикраса для жінки.

Роман РезникБагато правителів обожнювали перли. З історії відомо, що дружина імператора Калігули носила підвіски з перлин, імператор Аврелій прикрасив перлами діадему. В короні шахиншахів Ірану дому Пехлеви нараховувалось 369 перлин. Перли любили і західноєвропейські монархи. Марія Медічі на хрещення сина одягнула сукню, прикрашену трьома тисячами діамантів і 30 тисячами маленьких перлин.

перлиниПерлини народжуються всередині черепашок молюсків. Причиною виникнення перлини є чужорідне тіло (піщинка, наприклад), яке потрапляє під мантію молюска. Захищаючись від неприємного вторгнення, молюск виділяє клітини, які огортають сторонній предмет. Поступово, протягом кількох років, наростає цупка оболонка, просочена рідиною – перламутром. Слово «перламутр» з німецької мови перекладається як «мати перлини». Мабуть, ви чули про японських жінок-пірнальниць – амій. Вони пірнають на неймовірну глибину, щоб підняти мільйони мідій і тільки в одній з них знайти по-справжньому коштовну перлину.

перлиниПерли належать до органогенних коштовностей. Тобто формально їх не можна вважати коштовним камінням, оскільки їхнє виникнення пов`язане з живою природою. Живуть перлини 150-300 років. В музейних умовах можуть зберігатися  до 600 років. Бувають також і штучно вирощені перлини, які красою не поступаються знайденим в океані.

Найдорожча у світі – перлина «Ля Режант» масою 15,13 грама з французької корони, яка в 1988 році на аукціоні була продана за 864 300 доларів США.

перлиниКолір перлини може бути білий, жовтий, безколірний, бурий і навіть чорний. Рідше зустрічається червонуватий, оранжево-рожевий чи темно-сірий. Ювелірна перлина  повинна володіти грою кольору, переливом світла і блиском. Розрізняють зрілі і незрілі перлини. Існує також поняття  «води» перлини. Перлина «чистої», або «першої» води ñ безколірна або чисто біла, бездоганна ñ молочно-біла, світло-срібна і має сильний блиск з блакитним відблиском. Цей ефект називають орієнтиром.

Перли бувають за формою круглі (такі найбільш цінні), овальні і неправильної форми. Знавці і цінителі перлин вважають, що рожеві перлини пасують найбільше блондинкам з білою шкірою. Брюнеткам пасують перлини кремових тонів.
Добувають перли в Перській затоці, на атлантичному узбережжі США, в Мексиканській затоці, в затоці Ла-Пас і поблизу деяких островів Тихого океану, Японії.

Перлини використовують в перстенях, сережках, підвісках та інших прикрасах, як окремо, так і в поєднанні з іншим коштовним камінням. Перлина не піддається огранці. Якщо вона втрачає свій колір, відродити його неможливо. Перлина – ідеальне втілення природної краси, естетичної досконалості, скромності і ніжності.  Тому ніжним, коханим, красивим жінкам так пасують перлини.

директор мережі ювелірних магазинів “Камея", "ZARINA" Роман Резник

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст