Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

СУКНЯ КОРОЛЕВИ еволюція кольору весільної сукні

Дата публікації: 14.07.2010   Кількість переглядів: 138872

весільна сукня

Згадуючи про весільну сукню, ми зазвичай уявляємо її білою. А між іншим, у ХVI-ХVII століттях одягнути білу шлюбну сукню могла тільки «невіста Христова», тобто дівчина, яка ставала монахинею, присвятивши себе Богові. Або дуже смілива наречена,  яка не боялася критики суспільства.

Наречені ж ішли під вінець у сукнях блакитного і рожевого кольорів. Плаття темних тонів вважали непристойними. Тільки на півдні Франції наречена, яка боялась надокучливої свекрухи, могла одягнути фіолетове вбрання. А якщо хотіла розпалити пристрасть свого нареченого на все життя, то дозволяла собі одягнути сукню бордового кольору. Ірландські наречені одягали весільне вбрання тільки зеленого кольору, тому в цій країні зелений називали коліром щастя. Наречені епохи Середньовіччя виходили заміж у яскравих сукнях, причому колір і фасон вбрання залежали від прошарку, до якого належала наречена, і регіону. В часи інквізиції шлюбні сукні були золото-червоними, які нагадували колір вогню.

Марія Стюарт і Вільгельм Оранський - весільний портретвесілля Маргарити де Валуа (Марго) і Генріха де Бурбона

Сукня королеви

Першою в Європі ризикнула піти під вінець у білій сукні  Маргарита Валуа – королева Марго. Незабаром усі наречені континенту одягнули білі сукні. Але тільки коли виходили заміж уперше. Беручи другий раз шлюб, ні вдова, ні розлучена не мали права одягнути вбрання кольору непорочності. Два століття тривала така мода. Але згодом почали з`являтися сукні блідо-рожевого кольору, і на таких наречених дивилися з подивом.

біла весільна сукня 1853біла весільна сукня 1870

Мода невблаганна

Далі, пригадавши оранжеві покривала наречених стародавнього Риму, мода повернулася до кольору, який називали «красивим», тобто червоного. А в 80-х роках минулого століття Польща запропонувала світові ситцеві сукні з дрібними квіточками різного кольору і вишуканих фасонів. Європа здивувалась… але не прийняла. І такі сукні пішли в небуття. Весільна сукня «покаялася» і повернула собі білий колір. Мільйони наречених сказали своє «так» у білій шлюбній сукні. Винятком є плаття східних красунь. На сході білий – колір трауру і смутку. Тому наречені не одягають білого. В Індії і Китаї їхні костюми завжди витримані в золото-червоній гамі. Юні японки одягають блакитні, сині і темно-сині кімоно, мріючи, щоб обраний ними колір збігся з кольором вбрання жениха.

весільна сукня темного кольорувесільна сукня темного кольору

Сьогодні весільна мода глибоко пов`язана з білим кольором. Вона не консервативна, адже зустрічаються сукні з кольоровими деталями-вставками, бантами, мереживом золотого, срібного, червоного, рожевого кольорів. Популярні сукні кольору ivori, капучіно, шампану. Попри всі ці модні тенденції виглядає, що біла весільна сукня – поза конкурсом, вона ніколи не вийде з моди!

20-те століття біла весільна сукнятрадиційний китайський весільний одяг

Неля Романовська

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст