Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Муза Жуля Верна

Дата публікації: 12.10.2010   Кількість переглядів: 81060

27-річна вдова Оноріна сиділа на весіллі рідної сестри і думала про те, як далі складеться її доля. Вона побачила, як підвівся столичний гість – популярний паризький літератор Жуль Верн, який був шафером нареченого… Він підійшов до неї. «Що ти тут робиш?» – перепитав так, ніби вони сто років були знайомі. Гості зашуміли, пояснивши, що Оноріна – сестра нареченої. Жуль вибачився  і, не коментуючи своєї поведінки, повернувся на місце. Цілий вечір він не зводив очей з жінки. А наступного дня запропонував Оноріні руку і серце…

Жуль ВернОноріна збентежилася. Адже від першого шлюбу  у неї дві донечки, які на той час гостювали в бабусі. Жуль попросив привезти їх. Так почалися їхні стосунки. Але в результаті одного випадку Оноріна зрозуміла, що вона дуже схожа на родичку  Вернів. Жуль Верн і його брат Поль були в дитинстві закохані в цю легковажну дівчинку – Кароліну. Жуль навіть пропонував їй вийти за нього, на що Кароліна дуже щиро розсміялась. З часом вона вийшла заміж за дуже багатого чоловіка. Ось чому на весіллі Жуль так легко підійшов до неї.

Після цієї розповіді Оноріна цілими днями плакала. Виявляється вона – жінка, дуже схожа на ту, в яку колись був закоханий Жуль. Оноріна вирішила розірвати заручини. Вона сказала про це нареченому, але той розсміявся і відповів: «Вважай, що Кароліна – чорновик моїх почуттів, а ти – чистовик! Ти написана назавжди!». І вони побралися в Парижі 10 грудня 1857 року.

Оноріна де ВіальЇхнє життя не можна було назвати заможним. Але Оноріна не вимагала цього в чоловіка. Звичайно, вона хотіла більше уваги до себе і до їхнього спільного сина Мішеля. Але татко жив у своїх знаменитих фантазіях, відірваних від дійсності: то літав на повітряній кулі, то подумки подорожував в гондолі морями і океанами.

Оноріна була для свого чоловіка-генія і жінкою, і помічницею. Часто вона переписувала на чистовик його твори. Вона була з ним і тоді, коли Жуля намагався застрелити його племінник Гастон – син його брата Поля. Гастон кричав: «Він сам винен! Він не повинен про таке писати. Пушки, підводні човни, подорожі на Місяць… Він придумує світ, в якому ми всі загинемо. Я маю його зупинити!» Куля пробила ногу. Гастона відвезли в психіатричну лікарню. Оноріна була біля свого чоловіка.

Жуль вижив, але біль в нозі не покидав його до смерті. З часом письменник почав сліпнути – це було наслідком діабету. Прожив вын 77 років. Весь цей час його муза Оноріна – була поруч. Чи знала вона, що підтримує руки генію? Чи просто кохала, як тільки може кохати любляче і вірне жіноче серце?

Маріанна Федик

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст