Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Велике кохання незрівнянної Соломії

Дата публікації: 25.03.2011   Кількість переглядів: 92332

solomiya00 Неперевершена Кармен, Турандот, Мадам Баттерфляй, Аїда, Саломея... Її називали талановитою, геніальною, видатною, неперевершеною... Вона покорила своїм чарівним голосом тисячі цінителів мистецтва. Її знають по всьому світу, а особисте життя так і залишилось за цупкою ширмою куліс.

Народилась Соломія у селі Білявінцях Бучацького району Тернопільської області у  сім"ї священика.

У 17 років юна і чарівна Соломія постала перед першим вибором. Тодішні галицькі закони визначали, що доньці священика і нареченій поповича не випадає марити співом та музикою, а може, ще й мріяти про сцену, треба думати про господарство і жити, як належиться.

Коли Солюня, як її лагідно називав батько,  зрозуміла, що її майбутній чоловік, красивий чорноокий Зенон Гутковський, не поділяє її захоплень та поглядів на світ, "не любить спів, а замість опери воліє цирк", вона, гірко плачучи, призналась братові, що не хоче того весілля, але боїться зганьбити родину. І батько не дасть занапастити свою дитину, наважиться піти проти загальної думки, не побоїться осуду та пліток і відправить дочку до старшої сестри Осипи в польське місто Ниськ.

Однак чоловіки навколо неї роїлися завжди. Юрист і політик, який кілька разів обирався до Галицького сейму, Теофіл Окуневський, що складав їй товариство у виходах у світ (галицькій дівчині негоже було самій виходити).

Аsolomiya01двокат Микола Шухевич, який спеціально поїхав за нею до Італії, аби запропонувати руку і серце, а отримавши відмову, він (за спогадами) лише поцілував розпущене волосся Соломії і без зайвого слова повернувся додому.

Багатий лікар-галичанин, який осів у Північній Африці, маючи мрію одружитися з українкою. Почувши про Соломію, він поїхав до неї в Італію. Вона відмовляла всім. Вибирала мистецтво, а не особисте щастя.

Однак покохала - єдиний раз і назавжди. Йосип Білинський був вродливим чоловіком. І багатим - служив особистим аптекарем єгипетського короля. Мало хто знає, що його коштами в Україні будували гімназії, бурси, читальні, що він допомагав фінансово Борисові Грінченку, Лесі Українці, Іванові Франку, Василю Стефанику... Усе життя він кохав Соломію Крушельницьку і не одружився.

Вони мали зустрітися ще в дитинстві, адже виросли у сусідніх селах на Тернопільщині, їхні батьки були священиками. Чи, якби доля вділила їм бодай крихту щастя, могли зустрітися у Львові ще у 1898 році, але...

solomiya02  Саломея12 листопада на початку ХХ ст. у Трієсті вони зустрілися вперше. З тих пір щороку 12 листопада співачка отримувала від Йосипа коштовні подарунки.

В 1909 році італійський адвокат Чезаре Річчоні, який уже давно був великим шанувальником Крушельницької, запропонував Соломії руку і серце. Вони взяли шлюб 1910 року в одному з храмів Буенос-Айреса. Світська хроніка писала: „Найвідоміший європейський адвокат одружився зі знаменитою оперною співачкою." Після одруження Чезаре і Соломія оселилися у Віареджо. Маленьке італійське містечко на березі Тірренського моря було улюбленим місцем відпочинку австрійської імператриці Зіти, короля Болгарії, Айседори Дункан, Джакомо Пуччіні. Тут Соломія купила віллу, яку назвала „Саломе".

Саме тоді, обурений подіями в житті коханої,  Йосип Білинський перестав їй писати, а її листи поверталися назад.

Соломія Крушельницька в останній рік свого життя майже втратила зір, просила, аби їй допомогли перейти дорогу. А Йосип Білинський, розпродавши своє майно, усі гроші передав молодій Українській республіці, а сам переїхав у невеличке містечко у Швейцарії і замешкав у третьорозрядному готельчику. Коли помер, поховали його за кошти міста, могила не збереглася... Лише через чотири роки після смерті Соломії Крушельницької про нього як про її єдине та справжнє кохання згадала у спогадах сестра співачки Олена.

 

Мальва Вова

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст