Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Мішель (Жослін) Мерсьє

Дата публікації: 26.11.2011   Кількість переглядів: 29856

«Люди завжди говорять про мене як про Анжеліку, хоча я зіграла півсотні різних жінок. Я багато років намагалася забути про неї, але нині вона здається мені молодшою сестричкою, яка завжди готова підтримати мене. Я навчилася жити поруч неї». Багате на пригоди життя прекрасної Анжеліки з однойменного кінофільму примушувало багатьох не відривати очей від екрану. Кохання героїні  надихало на пригоди, просто дивувало, а неймовірна врода рудоволосої  Анжеліки, здається, нікого не залишала байдужим. Це все вона – Мішель (справжнє ім`я Жослін) Мерсьє, яка повела за собою в казку мільйони глядачів.

Дитинство

Жослін Мерсьє – донька француза та італійки і походить із сім`ї фармацевтів. Батьки бачили свою доньку у ролі «королеви кремів і лосьйонів». Але білява, весела Жослін була байдужа до бізнесу. З дитинства дівчинка захоплювалась танцями. З п`яти років вона мріяла стати балериною і танцювати на сцені. Мати заявляла Жослін: «З тебе ніколи не вийде порядна жінка. Ти  уособлюєш образ розпусти і непослуху!». Зрештою, в сім`ї була ще одна дівчинка - слухняна, спокійна молодша сестра Мішель. Врешті-решт батьки змирилися з харизматичним характером Жослін і дали їй повну свободу. Мішель танцювала в Парижі. Аж доки не отримала з дому листа: «Мішель померла…» Удома дівчинка отримала стрес: батько не виходив по кілька днів зі свого кабінету, а мама сказала: «Наша надія померла». Батьки відкинули Жослін.

Кар`єра

У 1957 році  вона стає солісткою балету оперного театру в Ніцці. Коли Мішель виповнилось сімнадцять, вона їде підкоряти Париж, не зважаючи на заперечення батьків, які бачать її власницю фармацевтичного бізнесу, що належав їхній сім`ї. В Парижі вона танцює в труппі «Балет Ейфелевої вежі» і вчиться акторській майстерності. Дебют Жослін відбувся у кінострічці «Поворот ручки». Ім`я Жослін не сподобалось режисерові, тому вона перетворилась на Мішель. Після цього  кінофільму були маленькі і незначні ролі. Згодом Мішель переїжджає у Великобританію, а потім – в Італію, де багато численні ролі роблять її найпопулярнішою актрисою в Італії. Але вона майже невідома в рідній Франції. У 1963 році їй пропонують головну роль в костюмованому історичному фільмі за популярним романом Анни і Сержа Голон «Анжеліка». Зіграти роль Анжеліки відмовились Бриджит Бардо, Катрін Деньов і Джеймс Фонда. Мішель вдало проходить проби і отримує роль, яка принесе їй всесвітню славу. З кінця 60-тих Мішель буде асоціюватись тільки з Анжелікою. Після закінчення останньої серії «Анжеліки» Мішель лише зрідка появляється на екрані.

Особисте життя

Особисте життя Мішель було таким же неспокійним, як і в її героїні. Перший шлюбом вона намагалась догодити матері, тож вийшла заміж за того, на кого вказали батьки. Розчарувавшись у цих стосунках, Жослін намагається розлучитись. Але це було дуже складно. Вона згадує: «Виявилось, що чоловік психічнохворий, він шантажував мене. По закону з хворим розлучатися не можна. Я виривалась. З депресії мене врятувала Анжеліка». Після двох невдалих стосунків Мішель іде з кіно, щоб повністю віддатись особистому життю.

Роль Анжеліки принесла Марсьє неймовірну славу. Вона стала мрією мільйонів чоловіків. До ніг Мішель кидали мільярди. Іранський шах  Мохамед Реза Пехлеви офіційно прибув в Париж, щоб запропонувати «Анжеліці» стати його дружиною. Актриса могла б повторити долю своєї героїні, але…» Після першого шлюбу я надто боялась чоловіків, щоб погодитись» -  згадує вона. Другий коханий «маркізи ангелів» - ніжний і трепетний мільйонер-художник не міг витерпіти популярності дружини. Врешті-решт він перетворився на психопата, який часто бив дружину.

Після цього Мішель розбивала чоловікам серця, як і вони їй. Коли Мішель було близько сорока, вона закохалася в великого бізнесмена Анрі, який виховував двоє синів. Діти дуже швидко почали називати Мішель мамою. За словами актриси, роль мами – найважливіша в світі.

У 1999 році фінансовий стан примусить її виставити для вуличного продажу речі Анжеліки, колись викуплені у кіностудії. У 2006 році влада Франції вручила Мішель «Орден мистецтв і літератури».

Евеліна Ковальчук

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст