Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Символ статусу і королівської влади

Дата публікації: 03.06.2011   Кількість переглядів: 91759

Діадема - незвичайна прикраса, яка символізує причетність свого власника до королівської крові. Протягом багатьох століть видатні ювеліри мали за честь створювати діадеми для прекрасних принцес, дружин імператорів і аристократів.

Діадема - начільна прикраса, один із різновидів імператорської корони. На відміну від корони, діадема має виразну асиметрію у будовіñ її начільна частина багатше прикрашена, ніж решта діадеми. Часто обруч діадеми не замикається у кільце, а залишається відкритим. Деякі діадеми не мають обруча, що облягає голову, а кріпляться до волосся.

Єлизавета Баварська, Імператриця Олександра Федорівна, Катерина Перша, Євгенія Монтихо

 

ІСТОРІЯ ПОХОДЖЕННЯ ДІАДЕМИ

 

Корона, або діадема, завжди возвеличувала того, хто її носив. Діадема була символом обраності небом. Історія її виникнення така ж давня, як формування суспільства. В кожній культурі, у кожного народу була своя корона. Уперше термін «діадема» з'явився в стародавній Персії. Там тільки королю дозволялось одягати такий убір конічної форми, прикрашений коштовним камінням. У стародавній Греції діадема (від слова «diadeo» - пов'язувати навкруги) була звичайною білою стрічкою. Деякі грецькі боги на фресках зображені з діадемами на головах. Цим аксесуаром прикрашали статуї божків, великих полководців і політиків, а також нагороджували атлетів. Діадеми могли носити тільки великі люди. Діадеми символізували статус і владу. Після падіння Греції до діадем почали ставитись з певною осторогою. Вони були навіть заборонені у деяких містах. Сам Юлій Цезар відмовився від діадеми, одягнувши на голову лавровий вінець. Тільки в IV столітті нашої ери римські імператори повернули собі діадеми. Схожі тіари також почали носити папи римські. Коли прийшов момент розпаду Римської імперії і почався розвиток європейських країн, діадема трансформувалась в корону і стала основним символом королівської влади.

ДІАДЕМА В СЕРЕДНЬОВІЧНІЙ ЄВРОПІ

Найдавнішою із відомих християнських корон є залізна корона роду Ломбардів. Вона була зроблена з цвяхів, прикрашена золотом і коштовним камінням. Цю корону носили правителі понад тисячу років.

Велика популярність діадем припадає на кінець XVII століття. Такі розкішні прикраси виконувались тільки з дорогоцінних металів і з використанням великої кількості благородних каменів. Особливістю діадем цього часу був певний стиль інкрустації діамантів і алмазів, який допомагав вгадувати або ініціали, або повністю ім'я володаря.

ДІАДЕМА В БІЛЬШ ПІЗНІЙ ІСТОРІЇ

Після падіння влади Наполеона прикраси в Європі стали більш екстравагантними. Деякі з найпрекрасніших у світі діадем були створені саме тоді. З'явились нові імена ювелірів, наприклад, Chaumet, і розкішні шедеври, які зберігаються сьогодні в музеях і приватних колекціях по всьому світі.

У XIX столітті почався розквіт демократії і з'явилась верства нуворишів - багатих промисловців. У цей час багатий одяг і прикраси перестали бути привілеєм виключно аристократії. Тепер діадема стала обов'язковим жіночим аксесуаром. Її одягали навіть на неофіційні дружні зустрічі. Не дивно, що саме в цей час з'явилась традиція одягати діадему на весілля.

Після Першої світової війни діадему змінили стрічки. А у 30-х роках вона повернулась. Однак через відсутність коштів мало хто з наречених міг одягнути її.  У 50-х вона знову захполонила модні салони, особливо в статусі прикраси для нареченої. Ювеліри почали проектувати зовсім різні моделі, доступні за ціною.

діадема Бурбон-парма, діадема Олександра і дружини Єлизавети Олексіївни, Grace Kelly

ЗНАМЕНИТІ ДІАДЕМИ  І ДИЗАЙНЕРИ

Королева Англії Єлизавета ІІ на світських раутах зазвичай з'являється в діадемі, яка насправді належала колись російській княжні Марії Павлівні. Найвідомішою з сучасних діадем є витвір мистецтва дому Versase, виконаний з високопробного жовтого золота і інкрустований 1200 діамантами з логотипом бренду в білому металі. Ця прикраса спеціально призначена для жінок, які присвятили себе боротьбі зі СНІДом. Вона отримала у 1995 році  «діамантовий оскар» - міжнародну премію «De Beers Diamonds». Корону продали з аукціону за декілька мільйонів доларів, які витратили на благодійні потреби.

Особливу популярність мають діадеми вищезгаданих колекцій Chaumet. У їхньому арсеналі - більше 1500 моделей діадем і тіар, виконаних у класичному стилі. Не менш знаменитий виробник діадем Cartier прийшов у світ зі своїм власним, ні на кого не схожим дизайном: благородна платина гармоніює з черненою сталлю і діамантами грушеподібної огранки. Ювелірний дім Van Cleef & Arpels до дня вінчання зіркової актриси Грейс Келлі і принца Монако спеціально виконав діадему з платини зі вставками  великих діамантів і багатьма маленькими. Коштовність носить ім'я Grace Kelly і виконана таким чином, що діадема легко перетворюється на кольє.

diadema Сучасна діадема може бути різною: маленькою, великою, прикрашеною коштовним камінням, великою кількістю перлин або тільки металевим плетивом. Сучасні тенденції у світі моди такі, що діадеми й надалі бажають носити принцеси і королеви для виходу у світ. Ювеліри виготовляють  прикраси, але не у великій кількості і на спецзамовлення. Діадему одягають переможниці конкурсів краси - королеві одягають діадему, яку вона має право носити протягом року до наступного конкурсу. А далі діадема переходить в руки нової володарки.

І найважливіше: кожна дівчина, наречена може відчути себе королевою, одягнувши діадему. Сьогодні поширені діадеми з відносно недорогих металів і каміння, прикрашені кристалами SVAROVSKI. Наречені люблять одягати такі прикраси, адже весілля - це єдиний шанс одягнути корону.

 

Аліна Семчук

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст