Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Конкуренція: дві сторони одного явища

Дата публікації: 01.07.2011   Кількість переглядів: 39451

Конкурують усі. Маленькі діти не бажають ділити з кимось гойдалку і пісочницю. Юнаки конкурують між собою за увагу найкрасивішої дівчинки в класі. Дорослі - зазвичай у сфері бізнесу, спортсмени - за олімпійський вінок. Виходить, що бажання бути чемпіоном закладене в людській природі, це нормальне явище. Воно розвиває швидкість думки і реакції

Конкурують усі. Маленькі діти не бажають ділити з кимось гойдалку і пісочницю. Юнаки конкурують між собою за увагу найкрасивішої дівчинки в класі. Дорослі - зазвичай у сфері бізнесу, спортсмени - за олімпійський вінок. Виходить, що бажання бути чемпіоном закладене в людській природі, це нормальне явище. Воно розвиває швидкість думки і реакції

konkurenciya1Призові тільки три місця

Конкуренція в бізнесі легша, ніж у спорті. У спорті призові тільки три місця. Деякі люди присвячують усе життя тренуванню, щоб (як виявляється потім) взяти участь у змаганнях і стати фоном для переможця. Жорстоко. Та, можливо, це і є природний відбір? Зазвичай справа вимагає повного посвячення. Цікавий момент, коли спортсмени, що зайняли друге чи третє місця, благородно вітають абсолютного чемпіона. Виходить, що люди, які знають про ціну самого процесу підготовки, поважають переможця.

Якби не було конкуренції

Якби не було конкуренції, мабуть, не було б технічного прогресу і розвитку суспільної думки. Ми б досі прикривали стегна пов'язками, а не одягали чудовий одяг видатних дизайнерів. Чи центром поняття «мода» не є бажання створити щось нове? Потім це нове стає популярним. Найкращий і наймудріший суддя - клієнт. Попри всі потужні піар-кампанії тільки попит визначає популярність продукту. Наприклад, тому кілька років весільний бізнес в Івано-Франківську, фактично, не мав потреби у весільному журналі, весільних сайтах чи виставках. Сьогодні для багатьох людей це прямий спосіб запропонувати свої послуги нареченим, від цього виграє і клієнт. Наприклад, він просто купує в кіоску журнал і бачить роботи фотографів, телефонує їм. Кожен майстер весільної індустрії намагається подати матеріал так, щоб клієнт-читач не залишився байдужим. Рівень якості еволюціонує. Майстер спостерігає за іншими рекламодавцями в цій галузі. Ми знаємо, що читачі нашого журналу - це, по-перше, наречені, а по-друге - майстри весільної індустрії. Звичайно, бажання реалізуватися також центральне у створенні чогось нового. Але конкуренція - прекрасна мотивація для творчості.

konkurenciya2 Позитивна і негативна конкуренція

Усі бажають, щоб їхній товар був ексклюзивний. Люди працюють над знижками, влаштовують акції, чесно беруть участь у боротьбі за клієнта. Хто від цього виграє? Клієнт! Вище ми зазначили, що бажання виокремитись, заслужити в клієнта визнання і популярність розвиває ринок і творчість того, хто надає послуги. Ми неповторні, наші послуги неповторні, а клієнти обирають стиль продукту, який їм до вподоби.

Негативна конкуренція не залишає місця для боротьби за клієнта. Вона заснована на гріху честолюбства - гонитві за тим, щоб бути єдиним і найкращим. Хіба Ньютон, який довів теорію земного тяжіння, керувався бажанням бути найкращим? Мабуть, він просто добре робив свою справу. У таланту немає конкуренції. Риторичне запитання: де закінчується бажання виокремитись і починається честолюбство? Можливо, у злих вчинках, спрямованих проти інших людей? Або перефразуємо: там, де закінчується думка і починається дія. Думки виринають у всіх, і ми вибираємо між добром і злом. Ми не можемо заважати і забороняти іншим людям рухатись тільки тому, що нам це не подобається. Тому що, можливо, ми так само комусь не подобаємось. Таке балансування на межі, а потім - правильний вибір роблять  нас справжніми людьми.

konkurenciya3 Хто не задрить конкурентам?

Не заздрять щасливі! Або ті, які мають ціль і надію. Люди, упевнені в собі, уміють радіти за інших. Щаслива подруга не заздрить щастю закоханої подружки, яка стає на весільний рушник. У подруги є або будуть завтра її власне щастя і власний рушник.

Добрі люди не заздрять. Їм ніколи по-злому витрачати час і власні емоції на інших. Вони зосереджені на своїх справах і на своїх близьких. Вони розуміють, що заздрити невигідно. Той, кому заздрять, - щасливий, а той, хто заздрить, - мучиться від цього почуття. Та все ж чи є хоч одна людина на світі, яка не відчула на собі чужу заздрість і конкуренцію?

konkurenciya4 Хто не боїться конкуренції?

Чи хвилюється талановитий лікар, який вміє робити складні операції, за те, що не матиме пацієнтів? Або чи залишиться талановитий юрист, який вдало виграє справи, без клієнтів? Ще раз зауважимо: талант не боїться конкуренції. Спостерігаючи за людьми зі сфери бізнесу, легко зауважити, що деякі люди, які лінуються рухатися вперед, вважають, що всі повинні «не рухатися» разом з ними. Талант - це здібності, помножені на велику працю. А велика праця доступна абсолютно кожному.

Івано-Франківська конкуренція надихає

Завдяки конкуренції ринок збагачений новими винаходами, ідеями і методами втілення цих ідей. Візьмемо, наприклад, весільну конкуренцію. Консультанти кожного весільного салону намагаються якнайкраще обслужити наречених, запропонувати їм найкрасивіші сукні. Фото-, відеосалони витрачають великі кошти на нову техніку, щоб якість їхнього фото була сьогодні кращою, ніж вчора. Нам часто  доводиться радіти тим новим звершенням, якими діляться наші клієнти. Ми знаємо, що Володимир Кашевко (власник фірми «Піро-Іф Феєрверк) придбав апаратуру для організації лазерних шоу в Івано-Франківську, а Ростислав Базалицький (власник фірми «Шоколадна мрія») опанував мистецтво виготовлення кольорових льодових скульптур.konkurenciya5  Салон краси «Колібрі» дивує своїх клієнтів процедурою fish reflexology, а салони «Peggi Sagе» і «Сьоме небо» - новинками косметології. Ювелірний салон «Камея» надає нашим нареченим гарні знижки на обручки і пропонує привабливі ціни на дорогі ювелірні колекції. Завдяки новим весільним салонам «Перлина» і «Мадонна» - представникам брендового весільного вбрання наші наречені можуть приміряти і придбати чудові дизайнерські сукні, яких досі не було в Івано-Франківську. Кожен з нас вкладає свої пазли, кожен робить свій внесок, і тоді виходить чудова картинка.  На сторінках нашого журналу світлі і добрі люди - колеги, вони по сусідству і межа між ними - один-два аркуші паперу. Вони толерантні, і в них немає принципу: «Не піду туди, бо там конкурент». Ми знаємо їхні імена і відчуваємо, що їхні душі наповнені святом. Тому що вони там, де свято весілля, це атмосфера їхнього перебування. Здорова конкуренція - це позитивне явище. Приємно бачити, як конкуренти вітаються. Ми обслуговуємо щасливих закоханих людей, тож зобов'язані самі бути закоханими, добрими і щасливими.

 

Неля Романовська

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст