Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Кохання зі смаком стиглої вишні… або Весілля після 30

Дата публікації: 06.10.2011   Кількість переглядів: 95073

весілля після 30Кохання не знає віку. Закохуються і вирішують одружитися зовсім юні, старші, зрілі, літні люди. У кого як доля складається. Здається, що деякі долі схожі до дерев: у когось – із кислуватим присмаком ранету, а в когось – терпка і водночас солодка, зі смаком стиглої вишні…

РЕПЕТИЦІЯ ЛЮБОВІ

Любов в дитячому садку

Психологи пояснюють, що любов в дитячому садку – не іграшка. Малюки теж вміють щиро любити і страждати, коли їм не відповідають взаємністю. Але, маючи ще не сформовану душу, вони легше переживають невдачі.

Я в дитячому садку любила Артема. Чому? Тому що батьки Артема були акторами театру, а хлопчик умів робити сальто. Коли перед дитячим ранком нам повідомили, що я буду в костюмі грузинки, а Артем – в узбецькому національному, моєму горю не було меж. Я сподівалась, що у вінку з маками і волошками стоятиму біля Артема, зодягненого в українські шаровари. І наша любов буде тоді глибокою і широкою, як Чорне море і херсонський степ.

Діти нічого не можуть пояснити, і тому їхні переживання здаються незначними. На запитання: «Чому ти любиш Віталика?» Оленка відповідає: «Бо в нього найбільший і найчервоніший велосипед!»

Любов за шкільною партою

кохання шкільні рокиШкільна любов – суспільна і соціальна. Підлітки люблять стверджуватись, конфронтувати, якщо не заслужити громадську популярність, то хоча б викликати до своєї особи інтерес. Байдуже, яким способом. Звідси і такі прояви любові, як шарпання за косичку. Більшість хлопців в класі цікавляться найпопулярнішою однокласницею і навпаки. Така собі колективна любов.

Кохання повнолітніх

Це вік перших серйозних стосунків. Вік надзвичайно щедрий: хочеться віддавати любов. Люди задовольняють одне одного, в першу чергу, емоційно. Як правило, вони відразу скріплюють свій союз і заводять дітей. І невдовзі  багатьом парам починає загрожувати стан ентропії. Ентропія – властивість матерії розбігатися. Через три-чотири роки спільного життя стає нудно. Хочеться нових драм і романтики. Ось тут треба брати все під контроль і шукати романтику у стосунках зі своїм партнером, якому присягали на вірність.

Що таке ідеалізація у коханні?

кохання, весілляУ кожного чоловіка свій тип-ідеал жінки. Одні сторони цього ідеалу ми розуміємо розумом, інші – тільки підсвідомістю. У результаті людина закохується помилково в неіснуючі риси характеру і викривлює в кращий бік зовнішність об'єкта любові. Згодом з'ясовується, що з ідеалом збігається тільки частина рис коханої людини. Але вибір підсвідомості вже зроблено, почуття народилося.

До цих пір учені не прийшли до єдиної думки, з яких причин під впливом любові або закоханості людина починає ідеалізувати об'єкт своїх почуттів. Можливо, ідеалізація коханої приходить з дитинства, з любові до матері. У дитинстві щастя малюка залежить від його матері; у зрілому віці душевне щастя чоловіка також цілком залежить від коханої жінки. Людина, яка любить, набагато більше помічає красу, ніж та, яка дивиться на навколишній світ надто раціонально. Так-от, юні люди більш схильні до ідеалізації, відповідно – до розчарувань. Тоді як зрілі, які роблять свій вибір більш свідомо, менше стикаються з «сюрпризами».

Безумна практичність

Одні закохуються «без задніх ніг», інші все обдумують, роблять свій вибір і діють. Наприклад, Наталя завжди хотіла вийти заміж за німця і стати громадянкою Німеччини. Вона зробила вже вісім невдалих спроб у стосунках з німцями. У неї свої критерії: німець має бути не старший 38 років, зростом  не нижчий, ніж 170 см, симпатичний, із зарплатою не менше 2500 тис. євро, не емігрант. Якщо був одружений, то без дітей і кредитів… Як  природа узагальнює ракоподібних за їх клешнями, так Наталя вибирає претендента для створення сім`ї за його «німецькістю».

Кохання обережне


По-справжньому дорослі люди люблять обережно. Вони обирають партнера не тільки емоційно або раціонально, а люблять і серцем, і розумом. Наприклад, зрілій жінці потрібен той, з ким їй добре і комфортно проводити час. Адже вона може нормально жити самостійно. Але добре і комфортно їй з ним. Пізнавши усі згадані вище відчуття, людина готова до більш обдуманих, глибоких стосунків. Юнацький максималізм і честолюбство відходять на задній план, з`являється певна жертовність, бажання віддавати, а не тільки самореалізуватися. У зрілому віці зазвичай люди легше миряться з недоліками в характері партнера, «закриваючи очі» на негативні риси характеру.

золота пора

…А кажуть, що найсильніша і особливо важлива любов тих, кому за 50. Поживемо-побачимо. Між іншим, канадські вчені з Монреальського університету стверджують, що найсильніша любов – у зрілому віці. Зрілі закохані пари частіше задоволені подружнім життям, ніж юні.

Тим, кому 20, смішно спостерігати за коханням тих, кому за 30. Кохання дорослих – цікава річ. Боїшся бути смішною і водночас надто правильною і мудрою. Боїшся кохати і боїшся не кохати. Боїшся помилитися, але так хочеш поринути у рожевий світ юнацьких фантазій. Тільки тепер з більшою силою, пристрастю і досвідом. Тому що ця людина – така омріяна. Та й взагалі: що знає дівчинка, якій 18, про любов? Інша річ ти…

Час не жаліє нікого. Але він не має влади над істинним почуттям. Мова йде про справжню любов, а не її ілюзію.

Кохання не можна обмежити віком, як віком не можна обмежити бажання любити.

***

 

Статистика

 Виявляється, більше половини чоловіків (53%) вважають, що ідеальний союз - це шлюб, укладений в зрілому віці. Так само вважають і жінки - цей варіант відповіді вибрали 57% респонденток. До речі, з`ясувалося, що чоловіки трохи романтичніші від жінок і більше вірять у те, що шлюб, заснований на коханні, може бути міцним - за цей варіант проголосували 13% чоловіків і 9% жінок.

Віра у свідомо вибудуваний шлюб зростає з віком і у чоловіків, і в жінок, але при цьому у жінок після 40 років знову прокидається віра в шлюб з коханням.

Що стосується причин розпаду шлюбу, то результати вийшли трохи несподіваними. Більшість чоловіків (67%) і жінок (69%) вважають, що головна причина розлучень - це зради і недовіра. Але на перший план виступають такі причини, як різні життєві цінності і психологічна несумісність. «Всього було опитано 1000 чоловіків та жінок різних вікових груп. На момент опитування 78% жінок і 84% чоловіків перебували у шлюбі або мали постійного партнера», – інформує ТСН.

Неля Романовська

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст