Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Щастя білого кольору

Дата публікації: 13.04.2012   Кількість переглядів: 154929

Багато людей вважають, що щастя – це щось дивовижне і нереальне, що буває тільки в казках. Можна зауважити, що люди охочіше називають себе нещасними, аніж щасливими. Чому? Цінувати те, що маєш, усвідомлювати, що живеш під мирним небом, мати надію і віру на краще не так уже й важко. Треба лише налаштувати своє серце на хвилі позитиву і радості.

У словнику знаходимо: щастя – це психологічний стан людини, при якому вона відчуває внутрішнє задоволення умовами свого буття, повноту й осмисленість життя, а також виконання свого покликання.

Мистецтво бути щасливим

була сукня

У книзі „Алхімік” Пауло Коельо є епізод, яким можна проілюструвати розуміння щастя:

В одній країні правив цар-мудрець, і всі з’їжджалися до нього, щоб довідатися, як стати щасливим. Один юнак теж приїхав за такою порадою. Проте цар, замість того, щоб відкрити хлопцеві рецепт щастя, сказав: „Набери в ложку соняшникової олії і обійди з цією ложкою всі палати мого замку, не проливши ані краплі”. Коли юнак повернувся, цар запитав: „Чи сподобалися тобі картини в моїй галереї? Чи зацікавили тебе книги в бібліотеці? Які в тебе враження від перських килимів, грецьких ваз, дивовижних квітів і освіжаючих водоспадів?”. Проте юнак не помітив нічого, бо стежив за своєю ложкою олії. Тоді цар наказав йому знову пройти всюди з ложкою олії і розповісти про все, що захопить молодика. Той знову обійшов замок і був вражений витворами мистецтва і дарами природи, проте він розлив олію. Так ось, виходить, що щастя – це бачити всю красу навколишнього світу (природи, мистецтва, людської душі) і не забувати про свою „ложку олії”.

 

Щастя юності

Юність – це щасливий стан безтурботності, першого кохання, краси. Практично всі зрілі люди усвідомлюють, якими були щасливими в юності. Людина стає щасливою, коли в її серці зароджуються перші вогники кохання. Хоча перше кохання часто приносить меланхолійний настрій. Згадуються слова поетеси Ліни Костенко:

"Як пощастило дівчині в сімнадцять,
В сімнадцять гарних, неповторних літ!
Ти не дивись, що дівчинка сумна ця.
Вона ридає, але все як слід…"
Щастя кохати і бути коханим

Кохання – це найбільша сила. І воно ж – найбільша слабкість... Американські вчені порівнюють почуття закоханості з неврологічними захворюваннями. Почуття потягу до людини змушує наш організм виділяти цілий арсенал різних хімічних сполук, які викликають певні фізичні реакції. Як говорять учені, рівень гормонів допаміну, адреналіну і норадреналіну помітно підвищується, коли людина починає закохуватися. Допамін викликає відчуття ейфорії, а норадреналін і адреналін стають причиною схвильованості, напруги і серцебиття. Любов – не що інше, як ланцюг хімічних реакцій в організмі. Можливо, колись наука навіть винайде спосіб впливу на ці реакції, і тоді в аптеках з'являться подоби «відворотного зілля». З'їв пігулку – і ти вже не закоханий. Однак чи багато людей захочуть цим скористатися? Любов прекрасна незалежно від того, яка вона. Щастя кохання – справедлива річ, тому що доступна кожному, хто її шукає.


Щастя стосунків

Взаємне кохання породжує стосунки між чоловіком і жінкою. Коли люди усвідомлюють, що не можуть одне без одного жити, вони одружуються. Вони щасливі від того, що їхня любов тепер матиме і офіційне підтвердження, і продовження, і результат – дітей. Вони визнають, що хочуть прожити разом все життя, тому підтверджують своє рішення перед Богом і людьми, складаючи присягу в церкві. Безумовно, якщо люди одружуються з власної волі – вони щасливі. Подивіться на наречених. Це окремий світ рожевих окулярів (але так має бути!). Це люди, які знають, чого хочуть, вони мають ціль і віру у свої стосунки. Приємно спостерігати за станом їхньої радості.

Бути щасливим

Існує дуже легка і правдива технологія досягнення людського щастя: треба перебувати в гармонії з небом, уміти радіти життю, насолоджуватись прекрасним, треба жити «тут і зараз», ловити моменти. Хотіти бути щасливим і бути щасливим – різні речі. Можна все життя хотіти бути щасливим. А щастя може бути поряд: у сім`ї, у друзях, у молитві, у стосунках, у процесі, а не в результаті. Головне – рівновага між нашим розумом і серцем. Зрештою, кожен може стати частиною щастя… для когось.

Евеліна Ковальчук

Евеліна Ковальчук

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст