Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Діамантове щастя

Дата публікації: 09.06.2011   Кількість переглядів: 126124

У важкому становищі опиняється дама, яка прийшла до магазину в надії вибрати собі прикрасу. Камені виблискують-переливаються, ваблять нещадно, цінники заплутують, бірки нічого не прояснюють - словом, становище майже безвихідне. Продавці готові, у принципі, відповісти на будь-яке питання, але що запитувати - невідомо. Не запитаєш же милу дівчину: «Он той зелененький - гарний камінь? А, це, часом, не підробка?

diamant01 Дорогоцінні камені в природі зустрічаються рідко і тому коштують дорого. До них належать алмаз, сапфір, смарагд і рубін. Втім, алмаз серед них посідає особливе місце. Він поєднує в собі виняткову твердість (по шкалі Мооса-10), високий рівень світлозаломлення і яскравий блиск.

Алмаз - Діамант

Діамантом називають алмаз, якому під час обробки надана діамантова огранка, що максимально підкреслює блиск каменя. Назва пішла від франц. brilliant-«блискучий». Алмази відомі більш як 2000 років. Найбільший діамант у світі «Золотий ювілей», який важить 545,67 карата, прикрашає скіпетр короля Таїланду.

diamant02 Основу алмазу складають атоми чистого вуглецю, що існують глибоко під землею і які зазнали сильного нагрівання і тиску протягом мільярдів років.

Поради щодо вибору. Спробуємо розібратися в мінералі, параметрах - цифрах, які вказані на ціннику. Вартість будь-якого дорогоцінного каменя складається з чотирьох факторів: ваги, форми, кольору і якості.

Вага вимірюється в каратах (в античні часи цим словом називали особливе насіння, з яким порівнювали величину камінчика). 1 карат дорівнює 0,2 грама. Ціна за карат зростає із збільшенням маси діаманта. Особливо різкий стрибок в ціні на рубежі в 1 карат, коли ціна однакових за характеристиками каменів масою 0,99 карата і 1 карат різниться приблизно в 1,3 раза, оскільки вважається, що «справжній» діамант починається з маси в 1 карат. Залежно від маси, діаманти поділяються на дрібні (до 0,29 карата), середні (від 0,30 до 0,99 карата) і великі (більше 1 карата). Якщо алмаз занадто малий, його масу вимірюють «пунктами», які становлять 0,01 карата, тобто всього лише 2 мг.

Форма. Це тип огранювання: круглий, овальний, груша, маркиз  та інші. Від цього залежить, як «грає» і світиться камінь. Кругла форма (Кр) - найпоширеніший варіант. У вигляді овалів і сердечок гранують рідше, і коштують вони дешевше. Ограновування буває спрощене, в 17 граней (Кр-17) (для дрібних каменів) і складне - 57 граней (Кр-57). Саме остання пропорція дозволяє найбільш яскраво виразити красу каменя. Ще один момент, що впливає на оцінку, - якість ограновування (симетрія, полірування тощо), що оцінюється літерами «А», «Б», «В», «Г», де перша позначає вищий клас.

діаманти Колір. Внаслідок особливостей процесу формування алмазів тільки одиничні екземпляри по-справжньому безбарвне каміння. Чим безколірніший «білий» діамант, тим вища його вартість.

На кольорові діаманти фантазійного забарвлення ці правила не поширюються. Такі діаманти мають яскраве забарвлення - блакитне, рожеве, червоне, жовте, зелене.

Діаманти класифікують за групами кольору від безбарвних з поступовим збільшенням насиченості жовтих, коричневих, сірих відтінків.

Дрібні діаманти Кр-17 класифікують за 4 групами кольору (1 - безбарвні камені).

Дрібні діаманти Кр-57 класифікують за 7 групами кольору (1 - безбарвні камені).

Середні і великі діаманти класифікують за 9 основними групами кольору (1 - безбарвні камені).

діаманти, алмази Чистота. Діаманти класифікуються за групами чистоти залежно від наявності внутрішніх характеристик (включень, тріщин, поверхневих дефектів, усунення яких призведе до істотної втрати ваги), їх кількості, розташування і кольору (враховуються характеристики, видимі в лупу 10-кратного збільшення). Хоча ці недоліки роблять діамант унікальним, все-таки, їх наявність здешевлює товар. Кількість груп чистоти залежить від ваги. Так, дрібні діаманти Кр-17 класифікують за 6 групами чистоти, а дрібні діаманти Кр-57 - за 9 групами. Для середніх і великих каменів існує 12 груп чистоти. Співвідношення кольору і чистоти зазвичай виражається дробом, причому чим більші чисельник і знаменник, тим нижча якість каменю.

Приміром, діамант з характеристикою 3/3 вважається хорошим, а дріб 9/12 свідчить про дуже низьку якість каменя. Перекладаємо з ювелірного. «Кодування» якості діаманта виглядають приблизно так: Кр57А-0, 47-3 / 5. Перше число інформує споживача про ограновування каменя. Кр57А - має круглу форму ограновування (Кр) з 57 гранями (57) дуже високої якості (А). -0,47 - Друге число повідомляє величину. Важить 0,47 карата, тобто середній по масі. - 3 - Передостання цифра на етикетці вказує ступінь відмінності кольору від білого (прозорого). -5 - Остання цифра говорить про клас «чистоти» або якість каменя. Наш зразок має трохи сторонніх втручань.

Резюме. Ідеальний діамант важить від 1 карата, круглого ограновування класу А в 57 граней, безбарвний, з співвідношенням колір/якість від 1/1 до 3/3. (але такі камені  рідко зустрічаються та й коштують відповідно).

Діамант - символ невинності, твердості та хоробрості. Це камінь успішних людей.  Його властивості послужили причиною виникнення традиціі обмінюватися заручальними перстенцями з діамантами. Ніщо на світі не сяє  так яскраво, не зачаровує таким спектром світлової гами, як справжній, створений самою матінкою природою чистий, як гірский потічок, король усього коштовного каміння - ДІАМАНТ!

 

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст