Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

ТАРАС ЯКОВИН: «Є небагато місць, які я відвідую без фотокамери!»

Дата публікації: 30.11.-0001   Кількість переглядів: 41182

ТАРАС ЯКОВИН

Досьє: понад 20 років працює фотокореспондентом різних івано­франківських видань. З 1993 року - член Національної спілки фотохудожників України. Мав декілька персональних виставок у рідному місті та за кордоном. Автор та співавтор фотокниг.
Телефон: 067 92 91 983
e-mail: fototaras@ukr.net
Internet page: www.fototaras.foto.ua

Тарасе, скажіть, будь ласка, фотографія для Вас ? лишень робота чи й хобі?

І робота, і хобі, і, до певної міри, стиль життя. Є небагато місць, які я відвідую без фотокамери. Фотомистецтво – це те, що я люблю.

фото: Тарас ЯковинКажуть, професійні фотографи віддають перевагу чорно-білому фото. А чому?

Це правда, я теж дуже люблю такі фотографії. Особливо портрети. Колір часто відвертає увагу від основних деталей. У чорно-білому фото усе виразно і лаконічно, і акцент – на основному. Це стильно і гарно.

Чи правда, що «некрасивих людей не буває. Є невмілі фотографи».

Цілковита правда. Кожна людина цікава власною індивідуальністю і неповторністю, тож уміння побачити їх, віднайти правильний ракурс, поєднати з «правильним» світлом - все оце і є завданням професійного фотографа. Це одна зі складових, що відрізняє «профі» від любителя. 

фото: Тарас ЯковинТарасе, Ви відносно часто фотографуєте весілля за кордоном. Там що, своїх фотографів бракує?

Думаю, не бракує. Це діло смаку, його величності випадку і, можливо, бажання наречених зекономити. Адже за  зйомку весілля  у Штатах місцевий професіонал бере, в середньому, три тисячі доларів.

А як Ви вперше потрапили на американське весілля?

Наша землячка виклала в Інтернет фото, які я їй зробив. Вони (тобто, і пані, і фото) так сподобались одному американському військовому інженеру, що він одразу познайомився з українкою, а результатом стало весілля. (Сміється). Я був запрошеним з обох сторін…  А потім були інші весілля в інших штатах.

Які, на Вашу думку, особливості американського весілля?

Бенкет не такий великий і затяжний. Страви у три поверхи на столи не ставлять, і спиртним не напиваються до нестями. Немає і такої безлічі обрядів, як у наших селах. Натомість там наречені не шкодують грошей на лімузин, весільний одяг і аксесуари. Фотозйомці відводять одне з чільних місць – фотографа замовляють за рік до весілля. Американці розуміють, що зекономити на фотографуванні – це втратити, адже такими (виділено авт.) молодята більше ніколи не будуть, а якісні розкішні весільні знімки залишаться їм, а також у спадок дітям, внукам, правнукам…

фото: Тарас ЯковинЯкі фото люблять американці?

Вони, здебільшого, не люблять ходити у салон в день весілля. Натомість фотографуються на природі, у визначних місцях, люблять динамічні фото. Багатьом подобаються чорно-білі світлини… Часто молоді пари ще до весілля роблять спеціальну фотосесію, ? вона називається "Love story” (історія кохання).

Що Ви можете побажати нареченим, які шукають весільного фотографа?

(Сміється). Занотувати мої координати і, звісно ж, запасатися журналами «Щаслива пара». Тут для молодят є чимало цікавого і корисного! А ще – обов’язково виділіть у день весілля принаймні кілька годин для фотосесії, і ви про це не пожалкуєте.

А що побажаєте читачам журналу «Щаслива пара»?

Кохайте, одружуйтесь, будьте щасливими, і нехай Бог вцам у цьому допоможе!

Неля Романовська

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст