Українська Русский
Привіт, Гість! | Реєстрація
Назад Назад

Микола Калитчук: «Коли молодятам кричать «Гірко!», я фотографую гостей»

Дата публікації: 30.11.-0001   Кількість переглядів: 43920

Микола Калитчук, весільний фотохудожник

Микола Калитчук – весільний фотохудожник з двадцятирічним досвідом, голова правління спілки фотохудожників івано-франківської області, член правління Спілки фотохудожників у Києві, учасник фотовиставок у міжнародних і національних салонах.

Пане Миколо, яким має бути весільний фотограф?
– По-перше, треба бути позитивною людиною. Бо весільний фотограф має справу з найсвітлішим днем в житті молодят. Саме весілля дає великий позитивний заряд і фотографові. Фотографувати красиву нарядну пару на фоні прекрасної природи і архітектури міста – це вже свято.

? То правда, що «некрасивих людей не буває. Бувають погані фотографи?»
– Завдання фотографа полягає у тому, щоб кожна людина відчула себе найвродливішою у світі. Потрібно знати психологію обличчя, будову обличчя, за допомогою ракурсів освітлення можна підкреслити виграшні сторони лиця і приховати всі недоліки.
– Чим відрізняється фотограф від фотохудожника?.
– Фотограф просто фотографує дійсність такою, як вона є. А фотохудожник ще й прикрашає ту дійсність, те життя. А тепер це стало набагато доступнішим з таким інструментом, як «fotoshop». Фотохудожник повинен знати і багато мистецьких категорій: поняття тональної і світлової перспективи. Адже «фото»-це світло, а «графо» - писати, писати світлом.

– Фотографи – це люди з відповідною школою? Чи достатньо самого таланту?
– В радянські часи існували фотошколи, які професійно готували фотографів. Зараз цього немає, нині кожен, хто взяв до рук фотоапарат,- називає себе фотохудожником. Хоча насправді не володіє цією наукою і її законами. У нас є Спілка художників івано-франківської області, яка налічуєвсього 22 – професійних фотографів. А вимоги для того, щоб вступити у спілку, – досить високі. Фотограф повинен виставляти свої роботи для критики і в цьому рости, збагачувати досвід. Фотографія – це мистецтво. Сьогодні вона стає тільки способом заробляння грошей. Звідси – непрофесіоналізм.
До того ж у нас немає розвиненої культури споглядання фотографій. Не так вже й багато людей розуміються на цьому.

– Як розрізнити якісне від неякісного, обираючи фотографа для свого весілля?
1. У фотохудожника взагалі не повинно існувати такого поняття, як «технічна якість». Якість повинна бути бездоганною. Це аксіома. Фотохудожник настільки зливається з камерою, що він не думає, яку витримку і діафрагму, баланс кольору в даний час поставити. Це все він робить підсвідомо і автоматично. А от про що думає фотохудожник при зйомці, - це про побудову кадру, композицію і моменти, в які треба натиснути спуск «затвора».
2. Варто звертати увагу, чи несуть його фото якийсь зміст. Існують класичні закони композиції. Н-д, ще недавно популярні було постановочні фото – з родиною, статичні. І зараз у фотоальбомі такі речі повинні бути для старших людей. Але останнім часом більшу увагу приділяють передачі романтичних почуттів молодої пари.
3. Фотограф повинен вдало застосовувати не тільки крупні плани, а й адресні прив`язки: в якому закладі це відбулося. Людям приємно згадувати,н-д, про сервіровку столу. Треба підмічати моменти. Приміром молодятам кричать «гірко», а я фотографую не молодят, а якраз гостей, що кричать, їхні емоції. Збираю емоції весільного дня. Фотографії, спіймані d житті, надзвичайно популярні.

–Чи є правила етикету для фотографа? Яких правил дотримуєтесь ви?
– Найперше з них – це те, що фотограф на весіллі – не гість, а обслуговуючий персонал. Друге - своєю фотозйомкою я не повинен втручатися в саме весілля, заважати процесові. Треба працювати так, щоб бути непомітним і поряд з тим все встигнути зробити. Третє – потрібно знати правила поведінки того закладу, в якому знаходишся. Особливо це стосується поведінки у храмах. І наступне – одяг. Своїм одягом я не повинен виділятися, а бути святково одягненим, як гості. Хоча не раз спостерігаю за весільними фотографами, одягненими в порвані, потерті джинси. Наші люди добрі, вони оправдовують таку поведінку словами «це ж творча людина!»

– Яким має бути «весільне портфоліо»?
– В першу чергу, це відображення емоцій щасливої пари. Але, крім цього, є не менш яскраві моменти: їдуть бабки на «роверах» в селі. Зупинилися, бо весілля йде, чекають. Такі цікаві емоційні фото виходять! Це ж так само стосується весілля. Або ж фотографую хлопчиків із замурзаними обличчями, які спостерігають за весіллям. Звичайно, я віддаю цей матеріал молодятам як момент весільного дня, але і в мене він залишається. В цьому і полягає завдання фотохудожника: фотографувати емоції, підмічати і ловити їх, щоб від весільного фотоальбому не можливо було очей відвести.

Неля Романовська

Коментарі
Ім'я  
E-Mail
Текст